Přihlášení probíhá v termínu od 31. 3. 2023 do 30. 6. 2023.

K přihlášce je nutné doložit:

  1. V případě kategorie reformulace roku - laboratorní výsledky analýz výživových údajů výrobku v rozsahu: energetická hodnota, tuky, nasycené mastné kyseliny, nenasycené mastné kyseliny, vícenenasycené mastné kyseliny, transnenasycené mastné kyseliny, sacharidy, cukry, bílkoviny, sůl, vláknina potravy.

  2. V případě kategorie bezpečnost a kvalita potravin a potraviny pro osoby se specifickými požadavky na výživu - výsledky laboratorní analýzy, které dokládají klíčovou vlastnost výrobku (například zvýšený obsah živin, nižší obsah kontaminantů, obsah klíčové složky apod.).

Pokud nelze doložit tuto skutečnost z důvodu dostupnosti metody, je možné tuto skutečnosti pouze prohlásit.

Pokyny: Nelze přihlásit výrobky zpracované inovativní technologií v každém ročníku soutěže, pokud je oblastí inovace právě tato technologie. Pokud je přihlašována směs na výrobek, který je dále podle receptury upraven ke konečnému zpracování, nebo složku do konečného výrobku, je vždy nutné v přihlášce uvést složení a výživové údaje jak směsi (složky), tak hotového výrobku a současně uvést doporučenou recepturu, kterou musí výrobce konečného výrobku dodržet, aby výrobek splňoval charakteristiku oceněného výrobku.

Hodnotitelská komise hodnotí jak směs/složku, tak i konečný výrobek.

Vyplněnou přihlášku zašlete nebo osobně doručte nejpozději do 30. 6. 2023 na adresu případně je možné odeslat přihlášku pouze elektronicky podepsanou elektronickým podpisem:

Potravinářská komora České republiky

"Cena Potravinářské komory ČR o nejlepší inovativní potravinářský výrobek" (nutné označení)

Počernická 96/272

108 03 Praha 10 – Malešice

Zároveň ji zašlete elektronicky na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kontakt v případě dotazů

Magdaléna Hrubá

E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

M: 725 916 891

 

Formulář přihlášky ke stažení

Přihláška pro rok 2023