Přihlášení probíhá v termínu od 1. 3. 2024 do 15. 6. 2024.

K přihlášce je nutné doložit:

  1. V případě kategorie reformulace roku - laboratorní výsledky analýz výživových údajů výrobku v rozsahu: energetická hodnota, tuky, nasycené mastné kyseliny, nenasycené mastné kyseliny, vícenenasycené mastné kyseliny, transnenasycené mastné kyseliny, sacharidy, cukry, bílkoviny, sůl, vláknina potravy.

  2. V případě kategorie bezpečnost a kvalita potravin, potraviny pro osoby se specifickými požadavky na výživu a Pokračovací kojenecká výživa a výživa pro malé děti (časná dětská výživa)  - výsledky laboratorní analýzy, které dokládají klíčovou vlastnost výrobku (například zvýšený obsah živin, nižší obsah kontaminantů, obsah klíčové složky apod.).

Pokud nelze doložit tuto skutečnost z důvodu dostupnosti metody, je možné tuto skutečnosti pouze prohlásit.

Pokyny: Nelze přihlásit výrobky zpracované inovativní technologií v každém ročníku soutěže, pokud je oblastí inovace právě tato technologie. Pokud je přihlašována směs na výrobek, který je dále podle receptury upraven ke konečnému zpracování, nebo složku do konečného výrobku, je vždy nutné v přihlášce uvést složení a výživové údaje jak směsi (složky), tak hotového výrobku a současně uvést doporučenou recepturu, kterou musí výrobce konečného výrobku dodržet, aby výrobek splňoval charakteristiku oceněného výrobku.

Hodnotitelská komise hodnotí jak směs/složku, tak i konečný výrobek.

 

Elektronicky vyplněnou přihlášku zašlete nebo osobně doručte nejpozději do 15. 6. 2024 na níže uvedenou adresu, případně je možné odeslat přihlášku datovou schránkou s elektronickým podpisem:

Potravinářská komora České republiky

"Cena Potravinářské komory ČR o nejlepší inovativní potravinářský výrobek" (nutné označení)

Počernická 96/272

108 03 Praha 10 – Malešice

ID datové schránky: snrmxu3

Zároveň ji zašlete elektronicky na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

Kontakt v případě dotazů

Eliška Fořtová

E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

M: 602 364 311

 

Formulář přihlášky ke stažení

Přihláška pro rok 2024 (DOCX)

Přihláška pro rok 2024 (PDF)